1-3-5 princips produktivitātes palielināšanai

Kad motivācija ir pazudusi un visa ikdiena aizrit nemitīgā stresā un skriešanā, bieži efektivitāte strauji krītas un nevar paspēt izdarīt visus darbus. Izteiktas pūles nespēs glābt šādu situāciju, šis prinicps palīdzēs sakārtot prioritātes un palielināt produktivitāti.

Pētījumā State of the Local Workplace Gallup publiskoja, ka “darbavietās 85% darbinieku ziņoja, ka jūtas neiesaistīti darbā un zaudējuši produktivitāti.”

Vai šie trīs maģiskie cipari ir noslēpumu atslēga uz produktīvu dienu? Kā šis likums strādā dzīvē un kā to izmantot?

Produktivitātes princips

Saistošā un reālā 1-3-5 likuma pieeja balstīta uz to, ka dienā uzmanība tiek fokusēta uz:

“1 lielu un svarīgu lietu, 3 vidējām un mazāk svarīgām lietām un 5 mazām un nesvarīgām darbībām.”

Lai piemērotu šo likumu arī savā ikdienā, nepieciešams prioritizēt jeb sakārtot lietu svarīguma secību. Tas palīdzēs pēc tam izvēlēties svarīgas, mazāk svarīgas un nesvarīgas darbības.

→ 1. Izveidot darāmo lietu sarakstu, sarindojot pēc svarīguma

Šādu sarakstu var izveidot katrai nedēļai, kā arī atsevišķi katrai dienai. Kad darbi ir noformulēti un uzrakstīti, tad vieglāk ir neapjukt un saprast izpildes termiņus, kuros jāiekļaujas.

Darāmo darbu sarakstu var veidot arī kāda konkrēta projekta vai uzdevuma ietvaros, sadalot to mazākos un vieglāk izdarāmos pienākumos.

 • Digitālais saraksts – mūsdienās savu darāmo darbu sarakstu var izveidot dažādās aplikācijās (piemēram, Todoist – vienkārša un pārskatāma, Microsoft To Do – īpaši ērta Microsoft lietotājiem, Google tasks – Google aktīviem lietotājiem, u.c. aplikācijās), vienkārši piezīmēs, jo tad vienmēr tas būs līdzi mobilajā tālrunī un pastāvīgi būs pieejams. Pēc tam ieteicams arī sinhronizēt to darba ierīcēs, lai ērti piekļūtu no datora.

Izmantojot digitālos uzdevumu sarakstus vai piezīmes telefonā, tiek vienkārši uzskaitīts darāmo lietu saraksts. Savukārt, izmantojot papīru, darbi tiek pārdomāti, reģistrējot katra uzdevuma svarīguma un prioritātes līmeni.

 • Ar  roku rakstīts saraksts – neapzinātā veidā šāds saraksts sniedz lielāku pārliecību, ka darbi varētu tikt izdarīti un vēlmi tos noteiktā laikā arī izdarīt, neatlikt uz vēlāku. Vislielākā atšķirība ir, ka ar roku rakstīts saraksts paliek labāk atmiņā nekā elektroniski rakstīts saraksts, jo rakstīšanas procesā smadzenes domā par katra burta un vārda attainošanu uz papīra.

“Rakstīšana ir sarežģīts uzdevums, kam nepieciešamas dažādas prasmes – izjust pildspalvu un papīru, pārvietot rakstīšanas rīku un virzīt kustību ar domu,” saka Ženēvas universitātes attīstības psiholoģijas profesors Edouards Gentazs.

2. Izpildīt svarīgāko 1 uzdevumu

No sava darāmo darbu saraksta katru dienu izpildot 1 svarīgāko lietu tiks sasniegts augsts produktivitātes līmenis nedēļās laikā, tādējādi mēneša laikā paveicot 20-30 svarīgus uzdevumus! Tieši šādi veidojas produktivitātes pieaugušā loģika jo 1 uzdevums liekas salīdzinoši maz un nekas, tāpēc katru dienu uzmanību var fokusēt uz svarīgāko, kas arī tiek izdarīts un nerada papildus stresu. 

Ludoviks Remberts (Ludovic Rembert), Privacy Canada īpašnieks, saka par prioritāšu noteikšanu, kuri uzdevumi vispirms jāveic: “Risiniet dienas lielāko uzdevumu. Lielāko uzdevumu parasti ir visgrūtāk izpildīt, tāpēc vislabāk ir to novērst, lai jūs varētu turpināt citas lietas.”

3. Atzīmēt izpildītos darbus

Iedvesmo pats sevi un ļauj izveidoties pārskatāmam sarakstam,  kur atzīmē, izsvītro vai iekrāso izpildītos darbus. Tādā veidā redzēsi, ka saraksts paliek mazāks un vairāki darbi tiek izdarīti. Tas būs kā atgādinājums progresam, uzlabojot garastāvokli un motivēs turpināt “1-3-5 principu”.

Izmaiņas un ieguvumi

“1-3-5 princips” būs palīdzējis sakārtot haotisko un enerģisko ikdienas vidi, kad jāpaspēj pēc iespējas vairāk izdarīt, kaut gan dienā ir 24h, ar kurām iepriekš nepietika. Darāmo darbu saraksts viennozīmīgi ļaus virzīties uz priekšu, izpildīt darbus un laika gaitā palielināt produktivitāti. Caur šo principu iespējams iepazīt labāk pašam sevi un pielāgot savām vajadzībām, mainot ieradumus, kā veikt svarīgākos un mazākos pienākumus.
Vairāk par citām iespējām veicināt produktivitāti.

Labākās apskates vietas Izraēlā

Valstij, kuras lielums ir Ņūdžersija, Izraēla ir pārsteidzoši daudzveidīga. Gandrīz visur, kur jūs ceļojat šajā Tuvo Austrumu valstī, noteikti sastapsieties ar vēsturiskām reliģiskām vietām, kas minētas Bībelē. Jūs sastapsiet arī senās Romas drupas, kā arī citas arheoloģiskās drupas, kas datētas ar tūkstošiem gadu.

Ja vecās lietas nav tējas tase, Izraēlai ir lieliskas pludmales, labas iespējas brīvā dabā un izsmalcināta kultūras aina. Pārskats par labākajām Izraēlas apskates vietām:

Nazarets

Galilejas lielākā pilsēta Nācarete ir pazīstama kā valsts arābu galvaspilsēta, jo tās iedzīvotāji galvenokārt ir Izraēlas arābu pilsoņi. Nācarete ir kristiešu svētceļojumu galamērķis, jo Bībelē teikts, ka tās bija Jāzepa un Marijas mājas un līdz ar to arī Jēzus bērnības mājas. Šī senā pilsēta ir vieta, kur parādījās eņģelis Gabriels, lai pateiktu Marijai, ka viņa dzemdēs Jēzu. Tāpēc Nazaretu dažkārt sauc par kristietības šūpuli. Tās vecpilsēta lepojas ar Pasludināšanas baznīcu, kas ir lielākā katoļu baznīca Tuvajos Austrumos. Veltiet laiku arī staigāt pa gleznainajām ielām un apmeklēt krāsaino vietējo tirgu.

Caesarea

Cēzareja ir gan sena, gan jauna. To nodibināja Herods Lielais par godu ķeizaram Augustam, kurš deva viņam šo pilsētu. 1952. gadā tā kļuva par vienīgo Izraēlas pilsētu, kuru pārvaldīja privāta korporācija. Senlietu parks ir vieta, kur jūs atradīsit drupas no Heroda plašās celtniecības kampaņas. Jūs atradīsit arī vairāk drupu, ejot pa vecpilsētu, vai varbūt vēlēsieties atjaunot zirgu sacīkstes hipodromā. Jaunā Cēzareja ir moderna un augstvērtīga. Varbūt jūs vēlaties sauļoties smilšu pludmalēs, spēlēt golfu vai piedalīties ikgadējā džeza festivālā.

Ramona krāteris

Ramona krāteris ir lielākais no trim erozijas krāteriem, kas atrasts Negevas tuksnesī. Tiek uzskatīts, ka ģeoloģiskā reljefa forma ir sākusi veidoties pirms miljoniem gadu, kad okeāns sāka atkāpties. Pagāja vēl daži miljoni gadu, pirms tas kļuva par krāteri, kāds tas ir šodien. Kalnu gredzenotais krāsainais krāteris ir vairāk nekā 450 metru (1500 pēdu) dziļš un gandrīz 40 km (25 jūdzes) garš. Pasaulē lielākais erozijas krāteris ir pieejams sabiedrībai; pārgājienā, ar velosipēdu vai pa to braucot, jūs varat pārvietoties dažādās teritorijās. Kempingi var baudīt nakšņošanu kempingā, kuru vada beduīni.

Haifa
Izraēla var būt ebreju valsts, taču tā ir vēl viena reliģija, kas piesaista apmeklētājus Haifā, kas ir valsts trešā lielākā pilsēta. Atrodas Vidusjūrā, šī jaukā pilsētas lielākā tūristu piesaiste ir Baha’i pasaules centrs ar Baba svētnīcu un skaistiem dārziem. Haifa galvenokārt ir osta un rūpniecības pilsēta, taču tā piedāvā dažādas lietas, ko darīt. Izraēlas Zinātnes, tehnoloģijas un kosmosa muzejs ir tās visvairāk apmeklētais muzejs. Māksla ir svarīga arī ar Einu Hodu, kurā dzīvo apmēram 100 mākslinieku un amatnieku. Haifā ir jaukas pludmales, un tā ir laba vieta sērfošanai un burāšanai.

Galilejas jūra

Galilejas Galilejas jūra ir zemākais saldūdens ezers uz zemes un otrs zemākais ezers pasaulē – zemākais ir sāļā ūdens Nāves jūra. Jēzus kalna sprediķis it kā tika teikts kalnā, no kura paveras skats uz jūru. Tas ir populārs galamērķis kristīgajiem svētceļniekiem, kuri vēlas redzēt, kur Jēzus staigāja pa ūdeni. Vēl viena izloze ir 65 km (40 jūdžu) garā Jēzus pārgājienu taka, kas apmeklē vietas, kur Jēzus strādāja. Cilvēki no visas pasaules nāk kristīti vietā, kur ezers ieplūst Jordānas upē.

Darba algas kalkulators – iespēja sekot saviem ienākumiem gudri!

Algas saņemšana kontā, iespējams, ir iepriecinošākā diena mēnesī. Bet ko darīt, ja kontā redzamais cipars nesakrīt ar prātā aprēķināto summu? Lai šādi nenāktos saskarties ar nepatīkamiem pārsteigumiem, saņemot algu, ir pieejams darba algas kalkulators, VID (Valsts ieņēmumu dienesta) izstrādāts, ar kura palīdzību bez liekām galvassāpēm iespējams aprēķināt patieso algu un salīdzināt to ar kontā saņemto. Bet kas īsti ir darba algas kalkulators un kā ar to iespējams veikt aprēķinus? Lasi un uzzini rakstā!

VSAA (Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras) darba algas kalkulators ir bezmaksas rīks, speciāli izveidots algoritms, ar kura palīdzību var aprēķināt gan neto algu, gan bruto algu, gan dažādus nodokļus un daudz ko citu.

Kas ir darba alga?

Darba alga pēc definīcijas ir darba samaksas nemainīgā daļa. Darba samaksa veidojas darba algai pieskaitot prēmijas un piemaksas. Darba algas kalkulators var būt īpaši noderīgs cilvēkiem, kuri saņem algu pēc nostrādāto stundu skaita, kā arī tiem, kuri grib pārliecināties, vai darba devējs par viņiem maksā visus nepieciešamos nodokļus pareizos apmēros. 

Woman-Using-a-Calculator

Ko dod darba algas kalkulators?

Algas kalkulators ir elektroniski lietojams rīks, kurš darbojas pēc speciālas datorizētās formulas, un šo formulu pašrocīgi mainīt nav iespējams. Algas kalkulators darba devējam vai darbiniekam sniedz dažādu informāciju, tostarp:

 • kāda ir bruto alga, to rēķinot no neto algas;
 • kāda ir neto alga, ja tiek norādīta bruto alga;
 • cik lielas Valsts sociālās apdrošināšanas obligātās iemaksas (VSAOI) tiek maksātas no darba devēja un darba ņēmēja puses;
 • cik liels ir apmaksātais IIN jeb iedzīvotāju ienākumu nodoklis;
 • kāda ir summa, ko neapliek ar nodokļiem,
 • kāda ir kopējā summa, cik darba devējs mēnesī samaksā par katru darbinieku kopā, ieskaitot nodokļu nomaksu un bruto algu.

Šāda kalkulatora izmantošana ne tikai ļauj iepazīties ar skaitļiem, kas saistīti ar nodarbinātā atalgojumu, bet arī veicina saprati par to, kādi nodokļi tiek iekasēti par katru darbinieku un kā tie sastādās – ko maksā darba devējs, bet kas tiek maksāts no darbinieka bruto algas.

Bet kad izmantot šādu kalkulatoru?

Algas kalkulatora izmantošana

Algas kalkulators ir noderīgs teju visu profesiju pārstāvjiem, bet ir cilvēku grupas, kurām tie ir biežāk nepieciešami. Kad izmantot algas kalkulatoru?

Darba algas kalkulators pensionāriem

Iestājoties pensijas vecumam, ne visi pensionāri pārtrauc darba gaitas. Situācijās, kad pēc pensijas iestāšanās tiek turpināts iesāktais darbs, var mainīties alga. To noskaidrot var ne vien no priekšnieka, bet arī ar algas kalkulatora palīdzību. 

a man uses a calculator

Darba algas kalkulators grāmatvežiem

Grāmatveži bieži izmanto algas kalkulatorus. Situācijā, ja grāmatvedim mēneša izskaņā jāaprēķina alga vairākiem desmitiem darbinieku, to darīt pašam ir salīdzinoši grūti un laikietilpīgi, tāpēc lielisks atvieglojums var būt darba algas kalkulators grāmatvežiem.

Bet kā šo kalkulatoru, ko izmanto tik daudzi, var pielietot?

Kalkulatora lietošana

To lietot ir pavisam vienkārši:

 1. atver kādu no pieejamajiem algas kalkulatoriem, piemēram, Aprekins.lv;
 2. atzīmē, no kādas algas vēlies veikt aprēķinu (bruto vai neto);
 3. atzīmē, vai aprēķins tiks veikts no mēnešalgas vai stundas likmes;
 4. ievadi neapliekamo minimumu un apgādājamo personu skaitu, ja tādas ir;
 5. atzīmē, vai Tev ir invaliditāte/ pensija;
 6. spied “Aprēķināt”.

Darba algas kalkulators pie Aprekins.lv ir drošs palīgs algas aprēķinu veikšanai, jo tas tiek atjaunots pēc jaunākajiem VID apstiprinātajiem noteikumiem, kas saistīti ar nodokļiem, to likmēm un piemērošanu strādājošajiem. Ienāc Aprekins.lv un pārbaudi savu algu arī Tu!

Ieteikumi apceļojot Izrēalu

Uzaiciniet sevi uz vakariņām

Mijiedarbojoties ar izraēliešiem uz ielas, ne vienmēr būs labākais iespaids. Bet lauzt maizi ar viņiem savā mājā, un jūs saņemsiet pilnīgi jaunu perspektīvu. Plus, jūs saņemsiet papildu bonusu, iesaistot viņus sarunā par to, ko vēlaties. Izraēliešus ir grūti apvainot, tāpēc nauda, ​​politika un reliģija bieži nav pie galda. Vai arī varat to saglabāt un lūgt ieteikumus par iecienītākajām vietām / aktivitātēm un vietējo kultūru.

Ēdienu koplietošanas pakalpojumi un pieredze, piemēram, Nat Flat Supper Club, Betzavta un EatWith ļauj viegli nokļūt iekšā un radīt ilgstošas ​​draudzības ar izraēliešiem.

Lai gan ir taisnība, ka Izraēla ir daudz, daudz vairāk nekā tikai tuksnesis un kamieļi, būtu patiesi kauns palaist garām Izraēlas dziļas dienvidu lielās un elpu aizraujošas dabas. Tomēr daudzas pārgājienu takas ne vienmēr ir drošas vai viegli atrodamas un pārvietojamas.

Ievadiet jaunu tendenci par pieejamu grupu vadīšanu un ceļojumu pakalpojumiem, piemēram, Abraham Tours un Finjan Travel, kas ļaus jums atpūsties un izbaudīt iedvesmojošo Izraēlas dabu pēc iespējas drošākā veidā, vienlaikus nodrošinot ilgstošas ​​atmiņas par nolaišanos un netīrumiem. Jūs pat varētu redzēt kamieli vai divus (ko mēs joprojām domājam, ka ir laba!).

Rezultāts lielveikalā

Vai nedēļas nogalē devās uz ziemeļiem vai dienvidiem? Iepriekš ir laba ideja, lai veiktu lielveikalu. Meklējot restorānus attālākās vietās, piemēram, Nāves jūras apgabalā un Negevas tuksnesī nedēļas nogalē (piektdienas vakarā un sestdienā), var izrādīties sarežģīti, un jūs vēlaties būt gatavs tikai gadījumā.

Vairāk plusi, kas saistīti ar labu lielveikalu krājumu? Apsveriet iespēju iegādāties sešas lielas ūdens pudeles par vienu cenu kioskos (pārliecinieties, ka jūs dzerat daudz ūdens, kamēr Izraēlā!); pārtikas dāvanas, lai dotos mājās uz ģimeni un draugiem – piemēram, vietējo boutique vīnu vai krēmveida Izraēlas tahini; vai izveidojiet savu „uzkodu izaicinājumu”, izmantojot histēriski smieklīgus produktus, piemēram, falafel-aromatizētus Doritos un šokolādes pārklājumus. Es domāju, nāc!

Tā kā lielākā daļa Izraēlas lielveikalu pieprasa piecu šekeļu (mazāk nekā 1,50 ASV dolāru) „noguldījumu”, lai atbrīvotu pārtikas preču grozu, pārliecinieties, ka līdzi ir dažas 5 šekeļu monētas. Beigās jūs apvienosies ar savu naudu.

Zināt, kad un kā izmantot sabiedrisko transportu

Izraēlas sabiedriskā transporta sistēma ir viena no funkcionālākajām un mūsdienīgākajām pasaulē, taču ir daži brīdinājumi, kas jums jāzina pirms autobusu pārvietošanās.

Izraēlas autobusi un vilcieni ir izveidoti tā, lai veicinātu saziņu starp pasažieriem (vai vismaz vēlamies par to domāt). Ir ierasta prakse uzdot citiem, kad autobuss ir pagājis / kura līnija ieņem / kā nokļūt tur. Šajās dienās, izmantojot lielāko daļu Izraēlas iedzīvotāju, izmantojot sabiedriskā tranzīta lietotni Moovit, jums vajadzētu būt iespējai saņemt precīzu ierašanās informāciju no ātrās pārbaudes ikviena viedtālrunī.

Citas klasiskās Izraēlas kustības? Apmeklējiet autobusa vadītāju un lūdziet galvu, tuvojoties galamērķim. Tā ir parasta prakse un nekas nav kauns. Ja esat pārāk kautrīgs, daudzi Izraēlas autobusi automātiski paziņo par nākamo apstāšanos.

Mēģiniet izvairīties no sabiedriskā transporta agri svētdienas rītos un ceturtdienas pēcpusdienās, kad karavīri dodas mājās nedēļas nogalē vai atgriežas bāzē. Karavīri bez maksas brauc ar sabiedrisko transportu, lai jūs varētu atrasties bez vietas, kur sēdēt jauniešu Izraēlas jūrā un viņu M16 (bez kravas un drošības režīmā, ja jūs domājat).

Lielākā daļa Izraēlas transporta apstājas piektdienas pēcpusdienā un atsāksies sestdienas vakarā. Pārliecinieties, ka vispirms ir jāizpēta pirmais / pēdējais autobuss, pārbaudot tiešsaistes vietnes, piemēram, Egged Buses vai Israel Railways, kuras abas var pārlūkot angļu valodā.

Pēc autobusa un vilciena apmeklējuma jūs labprāt atradīsiet, ka lielākajā daļā ir bezmaksas Wi-Fi pieslēgums. Daudziem no tiem ir arī kontaktdakšas, lai uzlādētu tālruni vai klēpjdatoru.

Izmantot savu ceļojumu

Asksix izraēlieši uzdod jautājumu, un jūs saņemsiet sešus atšķirīgus atzinumus, kas parasti nebūtu tik liela lieta, ja jūs nevēlaties izrādīt avotu. Pateicoties tādām Facebook grupām kā Secret Jerusalem, Restaurant Club Israel un LoveloveIsrael-Tryled & Tested, jūs varat saņemt vietējā angļu valodā runājošās kopienas reāllaika viedokli par burtiski visu, sākot no tā, kā lietas darbojas, kur ēst un ko darīt, kamēr ceļo apkārt.

Iegūstiet pareizo aprīkojumu

Daudzi tūristi staigā apkārt personīgajam interneta savienojumam, jo ​​baidās, ka Izraēlas SIM kartes uzstādīšana būs dārga, scam vai abi. Abi šie pieņēmumi ir ļoti nepatiesi. Aptuveni 20 ASV dolāriem cienījamajā veikalā jūs varat saņemt atkārtoti lietojamu SIM karti, kas ļaus jums pārbaudīt e-pastus, meklēt tiešsaistes kartes un uzturēt kontaktus ar ceļvežiem, draugiem vai Airbnb uzņēmēju, izmantojot īsziņu aplikācijas, piemēram, WhatsApp. Jūs pat varētu spēlēt laukumu no ceļa un iegūt datumu ar Izraēlas sarunvalsti, jo, jā, mums tas ir arī!

Citi priekšmeti, kas palīdzēs jums izbaudīt ceļojumu, piemēram, īstu Izraēlu, ir arvien populārākie Shoresh stila sandales, kas ir piemēroti pastaigām, pārgājieniem (gan slapjiem, gan sausiem), un sajaukšanās ar pūli.

Pārgājējiem, pirms lidojuma izņemšanas no vietējā ceļojuma veikala var nokļūt Camelbak vai līdzīga ūdens izsmidzinātāja vietā. Šie ģeniālie iepakojumi ļauj ērti piekļūt vairākiem litriem ūdens, kamēr jūs staigāt, pārgājienā vai velosipēdā karstā saulē.

Un vēl viena lieta: ērta tualetes papīra un dažu roku tīrīšanas līdzekļu lietošana var būt noderīga neatkarīgi no tā, vai jūs apmeklējat nacionālos parkus, vietas vai pastaigas pilsētā, jo jūs nekad nezināt.

Apsēdieties un pasūtiet tasi (vietējās) kafijas

Izraēlas Eiropas ietekme ir padarījusi restorānu šeit nesteidzīgu pieredzi. Jūs varat burtiski paņemt laiku un sēdēt kafejnīcā stundām, baudot ainavu un cilvēkus, kas skatās, kamēr sērkat latte.

Runājot par lattes, šeit ir krāpnieciska lapa Izraēlas kafijām. Espresso kafijas kultūra nozīmē, ka labākā vecā amerikāņu pilienu kafija, visticamāk, būs vismazāk vēlamā iespēja, bet ar tādām kafijām, kādas jums patīk, jūs vēlreiz vēlaties pārslēgt savu kafijas (vai tējas) rutīnu.

Hafuch: burtiski “uz augšu uz leju”, atsaucoties uz visizplatītāko kafijas tasi, ko atradīsiet Izraēlas kafejnīcā, kas sastāv no espresso kafijas ar siltu putu pienu.

Café shachor: Pretējā gadījumā pazīstams kā melnā kafija, turku vai arābu kafija, vai arī izraēlieši atsaucas uz to, botz (dubļi). Ar tik daudziem vārdiem, jūs zināt, ka šī ļoti spēcīgā kafija, bieži piesaistīta ar citronu kardamonu, ir plaši novērtēta. Vārīti uz plīts virsmas un pasniegti mazās stikla glāzēs vai šāvienu izmēra glāzēs, kafejnīca shachor var tikt piedāvāta arī mājās pēc visvairāk hummus vai arābu restorānu ēdieniem. Vienkārši nedzeriet apakšējo daļu, kur atradās nefiltrētie pamati.

Iced kafija (ledus kafejnīca): sajaukts saldināts kafijas dzēriens, kas līdzīgs aFrappuccino.

Aukstā kafija (kafejnīca kar) – Kādi amerikāņi zina kā ledus kafiju – stipra kafija ar pienu vai bez tā vai ar krējumu un cukuru, pārlej ar ledu.

Te nana (piparmētras): būtisks Izraēlas dzēriens, kas sastāv no svaigas Vidusjūras sparģeļa, kas pārkaisa karstā ūdenī, ar vai bez melnās tējas maiss.

Specializējiet ceļojumu uz pieredzi balstītu

Šajās dienās ir vieglāk nekā jebkad agrāk pielāgot savu ceļojumu uz konkrētām interesēm, izmantojot boutique tūrisma aģentūru vai pats. Pārtikas un alkohola ekskursiju un pieredzes trūkums, mākslas un amatniecības darbnīcas, videi draudzīgi ceļojumi un jautras brīvprātīgo iespējas, kas padara darbu par kibucu, šķiet passé. Šeit ir daži no mūsu iecienītākajiem variantiem ceļojumam, kas ir kaut kas tikai standarta:

Kazas vīna un siera bioloģiskajā saimniecībā, vienas dienas garās brīvprātīgo iespējas un WWOOF, kas strādā bioloģiskajā saimniecībā, par brīvu istabu un galdu.

Uzziniet, kad un cik daudz galu galā, un ko dot saimniekiem
Lai padarītu īsu stāstu īsu, Izraēlas kabīnes vadītājiem parasti nav sniegti padomi, bet viesmīļi parasti tiek novirzīti no 10 līdz 12 procentiem.

Runājot par saimnieces dāvanām, bieži tiek novērtēts kaut kas mazs vai noderīgs. Izraēlas Boutique vai maizes ceptuve vienmēr ir labas izvēles iespējas, bet preces, kas ir dārgas vai grūti atrast Izraēlā, bet varbūt ne jūsu mītnes valstī, piemēram, kosmētika un smaržas, ir lieliska dāvana. Ja viss cits neizdodas, jūs vienmēr varat paņemt ziedus, kurus ceļveža pārdevēji pārdod piektdienas rītos tikai šim nolūkam.