Izraēla

Izraēla – slavēts un pelts, taču nenoliedzami maģisks ceļojuma galamērķis

Neticamām leģendām, draudīgiem nostāstiem un apburošiem iespaidiem apvīta – Izraēla neatstāj vienaldzīgos. Valsts, kurā savijas trīs lielas reliģijas, tempļi un naktsklubi, senas klinšakmens būves un debesskrāpji, pakalni un klajumi, smiltis un jūras… Īsta kontrastu pasaule, pret kuru vienaldzīgo nav. Doties pretī iespējamām briesmām un nemieriem, lai piedzīvotu maģisku pieredzi, vai palikt tepat mājās un nekad neuzzināt Izraēlas noslēpumus? Ko apskatīt, ko izbaudīt un ko ņemt vērā, ceļojot uz Izraēlu, uzzini turpinājumā!

Ko ņemt vērā, dodoties ceļā?

Ja Tu esi Latvijas Republikas pilsonis un Tavs galamērķis ir Izraēla, vīza nav vajadzīga – lēmumu par Tavu iebraukšanu (vai neielaišanu valsts teritorijā) pieņem Izraēlas robežsardze. Vēl der atcerēties, ka Latvija un Izraēla cenas ziņā atšķiras diezgan pamatīgi, piemēram, taksometra brauciens no lidostas uz viesnīcu 15 km attālumā Tev var izmaksāt vidēji 100 ASV dolārus. Trešais interesantais fakts – ja Latvijā laika apstākļi mainās pakāpeniski un bez pārāk lielas dinamikas, tad Izraēla laika ziņas varētu pārraidīt katras 10 minūtes, jo tur ir tendence strauji mīties lietum ar sauli, pat ik pa 10 minūšu intervāliem. Atceries arī par to, ka pirms dodies ceļā ir noteikti jāizpēta kultūras īpatnības – tas īpaši attiecas uz apģērbu dažādos populārākajos apskates objektos, kas visi ir saistīti ar reliģiju. Un, protams, naudas vienība Izraēlā ir šekelis, un, kā jau vairumā citu pasaules valstu, sīknauda Izraēlā arī nav cieņā, jo to ir grūti saskaitīt un tā aizņem daudz vietas makā. Tu taču to zini.

Kā nokļūt Izraēlā?

Viss ir atkarīgs no tā, kur Tu šobrīd atrodies. Kādreiz Latvija – Izraēla ceļojums notika cauri vairākām pārsēšanās lidostām, taču beidzot jau vairākus gadus Rīgas starptautiskā lidosta RIX piedāvā arī tiešos reisus Rīga – Telaviva. Pa Izraēlu (tās galvenajām tūrisma pilsētām Telavivu, Jeruzalemi, Halifu, Jafu u.c.) pārvietoties var gan ar autobusiem, tramvajiem, vilcieniem un citu sabiedrisko transportu, gan ar taksometriem.

Viesmīlīgi vietējie iedzīvotāji

Par spīti nemieriem un vietējo savstarpējiem agresijas izvirdumiem un sacelšanos, Izraēla ir miermīlīga un ļoti viesmīlīga valsts, runājot tieši par Telavivas un Jeruzalemes iedzīvotājiem. Tu tiksi kārtīgi pabarots un pārbarots viņu restorānos un ēstuvēs ar tipiskākajiem nacionālajiem ēdieniem – dažādu variāciju humusiem un falafel turku zirņu bumbiņām –, kā arī vēl neskaitāmi daudziem citiem ēdieniem milzīgās porcijās. Vietējie ir tik viesmīlīgi, ka Tev nevajadzēs grāmatnīcās veikt pirkumu, uz kura rakstīts “Izraēla karte” – Telavivas un Jeruzalemes iedzīvotāji labprāt Tev parādīs ceļu un uzrunās Tevi paši, ja redzēs, ka samulsis stāvi krustojumā, lai palīdzētu atrast to, ko Tu meklē.

Izraēla – raksturīgākie apskates objekti

Neatkarīgi no tā, vai dodies svētceļojumā vai vienkārši iepazīt austrumu kultūru, Tev noteikti jāapskata:

  • Raudu mūris;
  • Svētā kapa baznīca (atceries, ka tur ir apskatāma arī Kristus kapa vieta);
  • Eļļas kalnu (Olīvu kalnu);
  • Mahane Yehuda tirgu (jeb vienkārši – Shuk) u.c.

Protams, nav aizmirsta arī mūsdienīgā un aktīvā atpūta Izraēlā – Tu vari doties izklaides gājienā pa Telavivas naktsklubiem, izdzīvoties pa Nāves jūru, nodarboties ar vindsērfingu, kaitbordu, niršanu, vizināšanos ar laivu ar stikla dibenu un pat nolaisties ar stiklotu liftu Sarkanās jūras dzelmē, apskatīt atklāto delfināriju, doties pārgājienos, kāpt kalnos un izpētīt Ramona krāteri un vēl, un vēl. Ja vēl šaubies, vai doties, apskati raidījumu “700 pasaules brīnumi Izraēlā” (atrodams ŠEIT) un iedvesmojies apskatīt šo maģisko valsti savām acīm!