Patēriņa kredīts – palīgs ideju īstenošanai

Patēriņa kredīti mūsdienās ir populāri visā Latvijā. Tā ir iespēja iegūt papildus naudas līdzekļus, lai īstenotu savas iecers. Tādā brīdī var palīdzēt patēriņa kredītu salīdzināšana, kas ļauj atrast pašu piemērotāko variantu tieši savai situācijai.

Kas ir patēriņa kredīts?

Patēriņa kredīts atšķirībā no īstermiņa aizdevumiem ir ilgtermiņa aizdevums. Tā ir iespēja aizņemties lielāku naudas summu ar garāku atgriešanas termiņu. Tādā veidā iespējams īstenot lielākas ieceres nekā to iespējams paveikt ar īstermiņa kredītiem.

Kā iedalās patēriņa kredīti?

Patēriņa kredīti gluži tāpat kā īstermiņa aizdevumi iedalās vairākās kategorijās:

 • Bezprocentu patēriņa kredīts
 • Patēriņa kredīts internetā bez oficiālas darbavietas
 • Patēriņa kredīts bez ķīlas un galvotāja
 • Patēriņa kredīts ar sliktu kredītvēsturi
 • Patēriņa aizdevums no 18, 19 vai 20 gadiem

Tādā veidā tev ir iespēja izvēlēties tieši sev piemērotāko aizdevuma veidu. Iespējams, ka jau esi dzirdējis, ka patēriņa kredīti tiek izsniegti tikai tām personām, kuru kredītvēsture ir pozitīva. Izrādās, ka ir pieejams arī kredīts parādniekiem. Protams, šajā gadījumā aizņemšanās noteikumi būs stingrāki nekā tad, ja personas kredītvēsture ir pozitīva. Tas nozīmē, ka personai tiks uzliktas augstākas procentu likmes un ierobežots aizdevuma atgriešanas termiņš.

Kādiem nolūkiem izmantot patēriņa kredītu?

Patēriņa kredītu visbiežāk cilvēki izmanto lielāka pirkuma veikšanai. Vispopulārākie iemesli, kāpēc nepeciešams patēriņa kredīts privātpersonām, ir:

 • Došanās ceļojumā uz ārvalstīm
 • Medicīnas pakalpojumiem
 • Automašīnas remontam
 • Mājokļa remontam
 • Sadzīves tehnikas iegādei

Patēriņa kredīta summa ir daudz lielāka nekā īstermiņa aizdevuma summa, tādā veidā iespējams aizņemties lielāku naudas summu ar lielāku termiņu. Tas attiecīgi ļauj veikt apjomīgākus pirkumus. Protams, jārēķinās arī ar to, ka aizdevums pēc laika būs jāatgriež, tāpēc noteikti vajadzētu pieiet šim pasākumam nopietni. Ja neesi pārliecināts, ka varēsi laicīgi veikt kredīta atmaksu, tad noteikti nevajadzētu noformēt šo aizdevumu.

Kā salīdzināt patēriņa kredītus?

Latvijā ir ļoti daudzi aizdevēji, kuri piedāvā noformēt patēriņa kredītu, tāpēc jābūt īpaši uzmanīgam, lai izvēlētos pašu piemērotāko variantu tieši sev. Nekādā gadījumā nevajadzētu izvēlēties pirmo variantu, kas parādā interneta meklējumos. Iesakām izmantot, piemēram, salīdzināšanas portālu Comparo.me, kurā pavisam ērti iespējams salīdzināt visus Latvijā pieejamos patēriņa kredītus, tādā veidā izvēloties tieši savai situācijai atbilstošāko variantu.

Kā noformēt aizdevumu?

Kad esi izvēlējies pie kura aizdevēja noformēsi patēriņa kredītu, vari doties uz aizdevēja mājaslapu un noformēt pieteikumu. To iespējams izdarīt internetā, tāpēc tas ir ērti un ātri un pieejams ikvienam. Pēc tam, kad pieteikums tiks noformēts, aizdevējs izlems, vai piešķirt tev aizdevumu vai tomēr nē. Visbiežākie iemesli, kāpēc personai tiek atteikts patēriņa aizdevums ir, piemēram, slikta kredītvēsture, neregulāri ienākumi vai nepastāvīga darba vieta. Tādā gadījumā aizdevējam nav garantija, ka aizdevums tiks atmaksāts laicīgi. Mūsdienās gan tiek pieļauti arī gadījumi, kad cilvēks iegūst ienākumus no investīcijām un citiem alternatīviem naudas ieguves veidiem, ja viņš spēj šos ienākumus pierādīt.

Kur salīdzināt aizdevējus

Ja vēlies atrast sev izdevīgāko variantu, tad noteikti iesakām salīdzināt aizdevumus. Visi patēriņa kredīti ir apkopoti Comparo.me salīdzināšanas portālā, kur pāris minūšu laikā iespējams tikt pie visas nepieciešamās informācijas par aizdevēju nosacījumiem. Tev pat nav nepieciešams iziet no mājas, jo patēriņa kredītus iespējams salīdzināt internetā, kas nozīmē, ka to vari izdarīt jebkurā sev ērtā laikā un vietā.

Nav svarīgi kāda reliģija, kredīts noder visiem!

Esošā finansiālā situācija valstī, tā vien liek cilvēkiem pievērsties ātro kredītu iestāžu sniegtajai informācijai. Internetā ir plaši pieejama informācija ikviena vecuma cilvēkam par ispēju aizņemties. Lielākā daļa ātro kredītu izsniedzēji ir izveidojuši robežvecumu, no cik gadiem var aizņemties naudu, vairums kompāniju šis vecums ir 18 gadu, ar nosacījumu, ka cilvēkam ir regulāri atmaksāts darbs! Ir dažas kompānijas, kuras nemaz neizvērtē cilvēka iespēju atmaksāt paņemto kredītu. Tieši tāpēc ir cilvēki, kuri iekļuvuši maksātnespējīgo “melnajā sarakstā”, jo pirms aizņemšanās nav 3x nomērījuši to,vai spēs savlaicīgi atdot aizņēmumu. Lielākajai daļai ātro kredītu izsniedzēju kompānijām, mēneša % likme ir 10.00 %.

Arī televīzijā, ar reklāmu palīdzību atgādina par šo kompāniju eksistenci. Šeit sīkāk izskatīsim 3 kompāniju piedāvājumus. Varētu teikt, ka šiem aizdevējiem piedāvājumā ir atrie krediti ar negativu kreditvesturi, kas būs tieši laikā parādniekiem ar sabojātu kredītvēsturi.

 • Nauda īstajā brīdī, jeb Ferratum.lvšai kompānijai ir iespaidīgs sauklis. Šī ir šobrīd vadošā ātro kredītu izsniegšanas kompānija. Kompānija piedāvā aizņemties naudu, kura 15 minūšu laikā jau būs Tavā kontā. Protams, piedāvājums ir vilinošs, bet aizņēmums jāatdod max 30 dienu laikā, ir iespēja pagarināt atdošanas termiņu, bet tas atkal maksā naudu. Rezultātā mēs atdodam DAUDZ vairāk kā aizņemamies!

 • Viasms.lv – Kā jau daudzas kredītkompānijas, arī Viasms.lv cenšas pievilināt jaunus klientus ar akciju, kuras laikā pieaicinot draugu, kļūt par attiecīgās kompānijas klientu, Tu savā kontā saņem naudu! Arī šajā kompānijā, kā daudzās citās, pirmis kredīts ir jāatdod bez % . Toties augsta cena ir jāmaksā par termiņa pagarināšanu. Aizņēmums jāatdod maximums 30 dienu laikā.

 • Credit24.lv – Ir viena no tām kompānijām, kurā reģistrējoties tiek prasīta informācija par darba vietu. Šajā kompānijā kredītu neizsniedz jebkuram “garāmgājējam”, bet gan rūpīgi izvērtē attiecīgās personas iespēju atmaksāt aizņemto naudiņu. Šajā kompānijā pirmais aizņēmums ir jāatdod jau ar %. Šajā kompānijā var aizņemties lielu naudas summu, uz labiem nosacījumiem, līdz pat 1500Ls uz 24 mēnešiem.

Īsumā sakot, internets ir pilns ar reklāmām un informāciju par ātro kredītu labajām īpašbām, bet es ietektu rūpīgi izvērtēt, vai tiešām ir vajadzība aizņemties. Šobrīd ātro kredītu kompānijas veic jaunu uzvaras gājienu un, piedāvā aizņemties tikai nosūtot sms. Varbūt labāk ir aizņemties no drauga, kuram nebūs aizņēmums jāadod ar augstiem %?